Ar verta balinti dantis?

Svarstote ar verta balinti dantis? Norėdami padėti Jums apsispręsti, pateikiame aktualią informaciją, ką reikėtų žinoti prieš perkant dantų balinimo priemones.


Jūsų apsisprendimas

Į klausimą „Ar verta balinti dantis?“ – niekas kitas negali atsakyti tik Jūs. Tai lygiai toks pat klausimas kaip ir šie: „Ar verta valyti dantis?“; „Ar verta praustis?“; „Ar verta plauti galvą?“, galų gale „Ar verta būti gražiai ir tvarkingai?“. Taigi, kiekviena iš mūsų individualiai sprendžiame kaip ir kiek mes norime būti gražios ir tvarkingos.

Vis dar svarstote ar verta?

Nesvarstykite – balinti dantis ir turėti gražią šypseną ne tik verta, bet ir labai paprasta. Studijos įrodė, kad žmogaus išvaizda, įskaitant ir Jūsų dantų išvaizdą, yra svarbus faktorius visose gyvenimo srityse. Šypsena turi itin didelės įtakos Jūsų pasitikėjimui savimi, bendravimui su kitais asmenimis ir kilimui karjeros laiptais.

Jei turėsiu gražią šypseną ar aš labiau pasitikėsiu savimi?

Taip, nes žmonės Jums bus tiesiog palankesni. Sena gerai žinoma tiesa, kad palikti gerą pirmąjį įspūdį mes turime tik vieną galimybę, yra viena iš priežasčių, vis daugiau žmonių paskatinanti balintis dantis. Žurnale Journal of Public Health Dentistry 2001 m. pristatytų tyrimų duomenimis, tyrimo dalyvių šypsena turėjo tiesioginės įtakos tam, kokį pirmąjį įspūdį apie juos susidarydavo aplinkiniai. Kitos studijos parodė, kad žmonės bendraudami su aplinkiniais daugiausiai žiūri į akis bei burną. Galite praleisti ilgas valandas sporto salėje, rengtis pačiais gražiausiais ir brangiausiais rūbais, tačiau jei norite tikrai gražiai atrodyti – nepamirškite pasirūpinti savo šypsena.

Balti dantys pradžiugins ne tik Jus, bet ir aplinkinius

Jeigu nusprendėte balinti dantis, vadinasi drauge nusprendėte pagerinti savo socialinį bei profesinį gyvenimą. Įdomu tai, kad toks paprastas sprendimas turės įtakos ne tik Jums, bet ir Jus supantiems aplinkiniams. Jūsų balta šypsena kitiems suteiks daugiau pasitikėjimo. Amerikos odontologų asociacijos (ADA) kartu su Crest ir Oral-B atliktas tyrimas parodė, kad net 87% apklaustųjų jautėsi geriau jei kas nors (kad ir nepažįstamasis) jiems nusišypsodavo.

Galvojate apie dantų balinimą, tačiau nežinote ar galite sau tai leisti?

Prekyboje yra daugybė dantų balinimui namuose skirtų priemonių, todėl tikrai galėsite išsirinkti geriausią Jūsų poreikius ir galimybes atitinkančią priemonę. Dantų balinimo juostelės, dantų pastos ar skalavimo skysčiai suteiks Jums galimybę išbalinti savo dantis už prieinamą kainą.

Balinkite dantis Jums patogiu būdu

Jeigu nusprendėte balintis dantis savarankiškai, prieš pradedant dantų balinimą atidžiai perskaitykite produkto naudojimo instrukciją ir sąžiningai laikykitės joje išvardintų nurodymų. Jei negalite dantų balinimui skirti 30 min. per dieną, pasirinkite tas priemones, kurioms pakanka vos 5 min.


Ką reikėtų žinoti prieš perkant dantų balinimo priemones?

Pats svarbiausias dalykas kurį reikėtų žinoti, yra tai, jog visos dantų balinimo priemonės veiksmingai balina tik natūralius dantis. Taip pat reikėtų žinoti, kad dantų spalva gali pakisti dėl įvairiausių priežasčių. Dėmės atsiradusios dėl įvairiausių medikamentų (pvz. antibiotikų) vartojimo yra kur kas sunkiau išbalinamos negu dantų dėmės, atsiradusios dėl rūkymo ar spalvotų gėrimų vartojimo. Atminkite, kad nei viena dantų balinimo priemonių negalės išbalinti dirbtinių dantų ar priedų, kurie per ilgą laiką pagelto. Tokiu atveju geriausias sprendimas būtų pirmiausia atnaujinti nenatūralius dantis, o tik po to imtis natūralių dantų balinimo.

Dantų balinimo priemonės: ar jos tikrai veikia?

Dantų balinimo priemonių populiarumas per pastaruosius metus itin išaugo. Skirtingų dantų balinimo priemonių kokybė ir efektyvumas skiriasi, todėl kyla natūralus klausimas – „Ar jos tikrai veikia ir yra efektyvios?“ Siekiant tinkamai įvertinti pasirinktą dantų balinimo priemonę, pradėję dantų balinimą kursą užduokite sau keletą klausimų:

 • Ar Jūsų priekiniai dantys baltesni negu galiniai?
 • Jeigu turėjote dėmių ar nešvarumų ant dantų paviršiaus, ar jie jau nyksta?
 • Ar pastaruoju metu išgirdote bent vieną komplimentą dėl pagražėjusios šypsenos?
 • Ar šypsotės dažniau ir drąsiau?
 • Ar Jūsų dantys atrodo baltesni, negu jie buvo prieš pradedant balinimo kursą?

Galų gale, jeigu norite įrodymų, padarykite savo šypsenos nuotrauką prieš pradėdami dantų balinimo kursą. Tuomet savo dantis fotografuokite kasdien ir sekite rezultatą.

Kaip veikia dantų balinimo priemonės?

Dėmės ir nešvarumai ant dantų atsiranda tuomet, kai tam tikros maiste, gėrimuose ar tabake esančios medžiagos įsigeria į dantų emalį ir suformuoja tokias dėmes, kurias vien dantų šepetuku pašalinti neįmanoma. Į dantų balinimo priemonių cheminę sudėtį įeinantis vandenilio peroksidas prasiskverbia į danties paviršių ir efektyviai pašalina ten susidariusias dėmes nekenkiant Jūsų dantims. Tiesa, kai kurie žmonės teigia jaučiantys dantų balinimo metu padidėjusį dantų jautrumą, tačiau tai laikina. Baigus dantų balinimo kursą dantų jautrumas išnyksta.

Kada negalima naudoti dantų balinimo priemonių?

Prieš pradedant naudoti dantų balinimo priemones rekomenduotina pasitarti su savo odontologu. Dantų balinimo juostelės Crest 3D White yra saugios, tačiau yra keletas išimtinių atvejų, kuomet jų nereikėtų naudoti.

Prieš perkant Jūsų išsirinktą dantų balinimo priemonę, atsakykite į šiuos klausimus:

 • Ar Jūs alergiškas peroksidui? Dauguma balinimui namuose skirtų priemonių savo sudėtyje turi peroksido, tad prieš pradedant balinti dantis reikėtų pasikonsultuoti su odontologu.
 • Ar turite su dantų sveikatos problemų? Žmonės, kurie serga periodontitu, kurių dantyse yra ertmių, matomos dantų šaknys ar yra nusidėvėjęs dantų emalis – prieš pradėdami dantų balinimą turėtų pasikonsultuoti su savo odontologu.
 • Ar jūs turite laminačių, karūnėlių ar kitų nenatūralių dantų priedų?
  Dažniausiai balinimui namuose skirtos priemonės gali išbalinti tik natūralius dantis.
 • Ar nešiojate breketus? Dantų balinimui namuose skirtos priemonės, tokios kaip dantų balinimo juostelės, neturėtų būti naudojamos kartu su breketais, nes jos išbalins tik matomą danties dalį. Dantų balinimo priemonių naudojimas nešiojant breketus gali juos sugadinti.
 • Ar vartojate kokius nors receptinius vaistus?
  Jeigu vartojate receptinius vaistus, reikėtų pasikonsultuoti su savo gydytoju, ar galima tuo pat metu naudoti dantų balinimo priemones.

Bendroji taisyklė yra ta, kad dantų balinimui namuose skirtos priemonės geriausiai tinka tiems žmonėms, kurių dantys bei dantenos yra sveiki. Jeigu atsakėte teigiamai nors į vieną iš aukščiau išvardintų klausimų – dėl savarankiško dantų balinimo pasikonsultuokite su savo odontologu.