Pradinis Dantų balinimas Įvairūs liaudiški mitai apie dantų balinimą

Įvairūs liaudiški mitai apie dantų balinimą

Tikriausiai esate girdėję ne vieną liaudies patarimą, kaip išbalinti savo dantis. Valgomoji soda, apelsino žievelė ir kitos priemonės, tariamai yra įvardijamos kaip balinimo galią turintys balikliai. Kas tai: liaudiški prasimanymai ar moksliškai patikrinti faktai?
 

Netikėkite mitais

Dantų balinimą sieja įvairiausių liaudiškų prasimanymų, kitaip dar vadinamų mitais. Šiais laikais žmonės „pažįsta“ daugybę priemonių, kurios vadinamos “natūraliu dantų balintoju”. Taigi, kartais žmogui nusprendusiam išbalinti savo dantis sunku atsirinkti, kuri priemonė iš tikrųjų yra veiksminga ir saugi, o kuri yra tik kažkieno išgalvotas prasimanymas. 

Valgomoji soda: tinkamesnė dantims balinti ar kvapams iš šaldytuvo šalinti?

Tikime, kad apie valgomosios sodos, kaip natūralaus dantų baliklio poveikį esate nemažai prisiklausę iš draugų ar pažįstamų. Taip, tai tiesa. Soda įeina į daugelio dantų pastų sudėtį, tačiau tai nereiškia, kad ant dantų šepetėlio užbėrus sodos ir su ja valant dantis pasieksite stulbinamų rezultatų. Be to, jei neatsargiai su soda valysite savo dantis, sodos gali patekti ant dantenų ir jas suerzinti. Naudokite valgomąją sodą pyragams kepti ar kvapams iš šaldytuvo šalinti, o jei norite gražios baltos šypsenos – rinkitės tam tikslui pasiekti skirtas priemones.


Populiariausių liaudiškų dantų baliklių ketvirtukas

Jei apklausite pažįstamus, draugus, gimines ar bendradarbius – tikrai išgirsite pačių įvairiausių dantų balinimo patarimų. Kai kurie iš jų skambės visai rimtai, o kai kurie – tiesiog juokingai.

Liaudiškų dantų baliklių ketvertukas:

Valgomoji soda
Valgomąją sodą sumaišius su vandeniu pasigaminsite pastą, kurią galėsite naudoti kaip įprastinę. Atminkite - per stipri sodos koncentracija gali suerzinti Jūsų dantenas. Be to, nei viena liaudiška priemonė savo efektyvumu neprilygsta specialiai tam sukurtoms dantų balinimo priemonėms.


Vaisiai ir daržovės
Šis derinys gali padėti nuo dantų pašalinti maisto likučius, tačiau Jūsų dantų tikrai neišbalins.

Alyvuogių aliejus
Dantų valymas alyvuogių aliejumi yra daug diskusijų sukėlęs klausimas, tačiau jo efektyvumas beveik nepastebimas.

Apelsino žievelė
Nulupti apelsiną ir baltąją žievelės pusę įtrinti į dantis – tai tik dar vienas liaudiškas prasimanymas. Jo rezultatas – tik nemalonus jausmas ant dantų.

Bet kurio iš šių produktų naudojimas dantims balinti – tik laiko ir pinigų švaistymas. Negana to, tai gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei nusprendėte balinti savo dantis – pasirinkite tam tinkamas priemones.