Pradinis Dantų balinimas Kaip išvengti dantų balinimo pavojų?

Kaip išvengti dantų balinimo pavojų?

Siekiant apsaugoti Jus ir Jūsų dantis nuo galimų pavojų dantų balinimo metu, pateikiame patarimus saugiam dantų balinimui. 
 

Dantų balinimo pavojai

Nors visi svajojame apie baltą ir gražią šypsena, tačiau daugeliui žmonių kyla natūralus klausimas: „Ar dantų balinimas nėra pavojingas?“. Prekyboje galite rasti įvairiausių dantų balinimui namuose skirtų priemonių. Jei tik jomis naudositės protingai, vadovaujantis naudojimo instrukcija – dantų balinimas bus absoliučiai saugus.
 

Vienintelis realus pavojus – laikinai padidėjęs dantų jautrumas


Dantų balinimo pavojai yra labai minimalūs, jei dantis balinate vadovaudamiesi gaminio naudojimo instrukcija. Vienintelis pastebėtas dantų balinimo šalutinis poveikis yra laikinai padidėjęs dantų jautrumas. Baigus dantų balinimo kursą dantų jautrumas išnyksta. Paprastai dantų balinimas tampa pavojingu tais atvejais, jeigu dantis balinate per dažnai ir ilgiau nei rekomenduoja gamintojas.

Patarimai saugiam dantų balinimui

Dantų balinimas namuose yra saugus, jeigu laikysitės dantų balinimo priemonės naudojimo instrukcijos. Išsirinkite labiausiai Jūsų poreikius atitinkančią balinimo priemonę ir naudokite ją atsakingai.
 

Paruoškite dantis balinimui.
Saugus dantų balinimas prasideda nuo sveikų dantų. Įsitikinkite, kad Jūsų dantyse nėra skylių, atsipalaidavusių karūnėlių ar laminačių, dantų šaknys yra sveikos.
 

Laikykitės pastovumo.
Laikykitės dantų balinimo priemonės naudojimo instrukcijų. Naudokite balinimo priemonę taip, kaip nurodyta ir tiek laiko – kiek rekomenduojama.
 

Rūpinkitės savo šypsena.
Pasirūpinkite savo balta šypsena kasdien valydami dantis.
 

Laiku pasakykite „STOP“.
Dauguma dantų balinimui namuose skirtų priemonių rekomenduojamos paaugliams nuo 12 metų ir suaugusiems. Jeigu esate jaunesnis (-ė), laukiatės, sergate dantenų ligomis ar Jūsų dantys yra nesveiki – prieš pradėdami dantų balinimą pasikonsultuokite su odontologu.